Чому варто обрати відпочинок та лікування в Трускавці?

Трускавець є одним з найбільших, найвідоміших та найзатребуваніших бальнеологічних курортів України з багатою історією санаторно-курортного лікування. Відпочинку саме тут віддають перевагу не тільки українці, але й вихідці з багатьох зарубіжних країн: Молдови, Білорусі, Азербайджану, Угорщини, Польщі, Німеччини, США, Ізраїлю, ОАЕ та багатьох інших.

Секретом неймовірної популярності цього одного з найстаріших міст-курортів України є вдалий баланс якості пропонованих послуг та їх вартості, унікальні за своїм складом цілющі води та різноманітні цікаві розваги, надзвичайно живописні пейзажі та щирі й привітні люди.

Це чудове невелике за розмірами містечко у підніжжя Карпат – місце, де однаково затишно та комфортно відпочивати, оздоровлюватися та лікуватися як влітку, так і взимку, в розквіті весни та розкішною осінню.

Історія

Перші спогади про Трускавець датуються 1469 роком, а трохи більше, ніж через 100 років – у 1578-му, польський королівський лікар Войцех Очко вперше описав лікувальні властивості Трускавецької води. Згодом, Рафаель Жончинський у своїй праці «Гісторія натуральна» наводив факти, що в Трускавці та в інших населених пунктах Дрогобиччини добували нафту, а воду, що її супроводжувала, місцеві жителі пили від багатьох захворювань.

Австрійський бальнеологічний курорт було офіційно засновано у 1827 році. Саме цією датою також датується зведення будівлі з вісьмома першими ваннами на місці джерела мідної сульфідної води, утвореного в результаті буріння при пошуку нафти. А перший хімічний аналіз води «Нафтуся» було проведено хіміком та фармацевтом Теодором Торосевичем зі Львову в 1836 році.

Після відкриття джерел, у 1892 році Трускавець набуває рівня оздоровниці європейського значення. До кінця століття в місті було збудовано багато готелів, віл, пансіонатів. До Трускавця починають будувати нові шляхи, а вже у 1909 році його зв’язали залізничним сполученням, як зі Львовом, так і з рядом європейських столиць: Берліном, Прагою, Варшавою та Віднем.

Мінеральна вода «Нафтуся»: склад, цілющі властивості, показання та протипоказання до вживання

Відома на весь світ мінеральна вода «Нафтуся» отримала свою назву завдяки специфічному смаку з відчутним присмаком нафти. В її складі присутній набір всіх мікроелементів, що необхідні для повноцінного розвитку організму та мають позитивний вплив практично на всі без винятку процеси його життєдіяльності.

«Нафтуся» – цілюща вода, яка також володіє і бактерицидними властивостями: кишкова паличка (як і багато інших небезпечних для здоров’я бактерій), потрапляючи в неї, відразу ж гине.

Склад

«Нафтуся» вважається середньо-мінералізованою водою. В її склад входять: калій, кальцій, натрій, магній та полікарбонати, у меншій кількості – залізо, бром, фосфор, алюміній, йод, мідь, літій, свинець, вуглекислота, кремнієві солі, феноли, бітум та навіть амінокислотні сполуки. Усі перераховані елементи знаходяться в воді у збалансованому виді.
Мікрофлори, подібної до тієї, яку містить «Нафтуся», на даний час не було виявлено ні в одній іншій.

Оздоровчі та лікувальні властивості

Мінеральна вода «Нафтуся» має надзвичайну широку сферу оздоровчих якостей.
Її цілющий склад сприяє:

  • відновленню клітин печінки;
  • позитивному впливу на роботу нирок;
  • прискоренню обміну речовин;
  • нормалізації апетиту;
  • покращенню функції ендокринної системи організму.

«Нафтусю» часто використовують в якості ефективного протизапального засобу, для активного виводу токсинів та усунення больових відчуттів.

Показання

Вживання мінеральної води «Нафтуся» демонструє безперечну користь в рамках лікування наступних захворювань:

  • цукровий діабет;
  • збій обмінних процесів;
  • порушення функцій кишківнику та запальні процеси шлунку;
  • гепатити;
  • кам’яна хвороба жовчі та нирок;
  • зниження функції імунної системи;
  • доброякісні пухлинні новоутворення.

Також мінеральна вода «Нафтуся» вважається відмінним профілактичним засобом та активно застосовується в сучасній онкології. Її рекомендовано вживати чоловікам, в якості ефективної профілактики простатиту та аденоми, а також всім, для кого є актуальною проблема зайвої ваги та схуднення.

Люди, що страждають від захворювань серцево-судинної системи відмічають значне покращення загального самопочуття вже в перші дні після початку вживання цього природного цілющого напою.

Протипоказання до вживання

Лікарі застерігають від вживання «Нафтусі» пацієнтів, що страждають на цироз печінки, стенокардію, важку форму гіпертонії та ішемічної хвороби.

Як вживати?

Не дивлячись на безперечну користь «Нафтусі», її, тим не менш, рекомендовано вживати відразу ж після вилучення з джерела, адже варто постояти воді в відкритій пляшці чи банці, як більшу частину її унікальних властивостей буде втрачено.

Оскільки в складі «Нафтусі» міститься багато мінеральних речовин, які здатні негативно вплинути на зубну емаль, її рекомендується пити зі спеціального посуду, оснащеного носиком – куманцю, а за його відсутності – крізь соломинку. У цьому випадку вода, оминаючи контакту з зубами та ротовою порожниною, відразу ж потрапляє в шлунок.

Продегустувати справжню «Нафтусю» безумовно варто і для цього необхідно запланувати відпочинок у Трускавці та відвідини одного з бюветів.

Пам’ятки, дозвілля та активний відпочинок

Лікування в Трускавці – далеко не єдине, за що його так полюбляють численні туристи. Воно не менш цікаве як місто з розвиненою інфраструктурою та багатим минулим, а також, як курорт, в якому створено всі умови для повноцінного та насиченого відпочинку.

У вільний час є можливість відвідати екскурсію не тільки по Трускавцю, але й по багатьох цікавим містам та локаціям, що знаходяться неподалік. Як дорослим, так і діткам обов’язково сподобається поїздка на скали Довбуша, у величний Львів та неймовірні фортеці Львівщини, мальовниче Славське, відомий на весь світ своєю Свято-Успенською Почаївською Лаврою Почаїв та найзахідніші міста нашої країни – Ужгород та Мукачево.

У самому Трускавці обов’язково варто відвідати музей історії міста-курорту, що розташовано у будівлі вілли «Саріуш», музей народного художника Біласа (вілла «Гопляна) та Єпархіальний музей. Саме місто теж дуже гарне – тут багато архітектурних родзинок ХІХ – початку ХХ століття, воно чудово підходить для неспішних піших прогулянок. А відвідавши «Дерев’яний ринок», кожен зможе обрати для себе, своїх близьких та рідних автентичний сувенір на згадку, вони тут представлені у надзвичайно широкому асортименті.
Трускавець не залишить байдужими і тих, хто полюбляє природу та «зелений» туризм, адже це місто є екологічно чистим, вільним від промислових виробництв та підприємств. А в самому його «серці» знаходиться дивовижно прекрасний курортний парк, яким можна прогулюватися та насолоджуватися свіжим повітрям.

Де зупинитися?

Санаторії, пансіонати та готелі в Трускавці вражають своїм різноманіттям, створеними в них комфортними умовами, смачною кухнею та завжди привітним персоналом. Не залежно від мети подорожі: лікування, оздоровлення, сімейний відпочинок з дітьми чи ділова поїздка, – кожну з категорій відпочиваючих в повній мірі задовольнить відпочинковий комплекс «Оранта». Він розташований в центральній частині міста, на відстані в п’ятсот метрів від головного кювету мінеральних вод №1.

До послуг гостей в готелі «Оранта» пропонуються комфортабельні номери, облаштовані сучасною системою опалення, зручними меблями, кондиціонером, безкоштовним WI-Fi, всім необхідним для приготування кави та чаю, а також якісними косметичними засобами.

В «Оранті» працює цілодобова реєстрація гостей, конференц-зал та ресторан. Щоранку відпочиваючим пропонується «шведський стіл» з великим асортиментом вишуканих страв на будь-який смак.

Привітний та завжди готовий допомогти персонал володіє іноземними мовами.

Резюме

Як наші співвітчизники, так і іноземці, все більше надають перевагу відпочинку в Трускавці. І недарма, бо саме тут є можливість отримати лікування та оздоровлення світового рівня за прийнятною вартістю та відновити сили в екологічно-чистому місці!